رئال و فرصتی تاریخی برای افزایش فاصله با بارسلونا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آرشیو مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

امکانات وب

برچسب ها

رئال و فرصتی تاریخی برای افزایش فاصله با بارسلونا

در عصر لیونل مسی و در دورانی که به نظر می رسید بارسلونا همه چیز را در فوتبال اروپا تحت سیطره خود بگیرد، رئال مادرید در حال بر هم زدن تمام معادلات است.

به گزارش "توپ 90"، بر کسی پوشیده نیست که رئال مادرید در هزاره دوم و به رهبری دی استفانو، برترین تیم دنیا بود. رئال توانست 5 عنوان قهرمانی اروپا را به صورت متوالی کسب کند و با قهرمانی در سال 1966، تعداد جام هایش را به 6 رساند.

در آن سال ها تنها بنفیکا بود که با دو قهرمانی متوالی در سال های 61 و 62 توانست تا حدی سایه به سایه رئال حرکت کند اما در عصر سیاه و سفید، رئال پادشاه بی چون و چرای اروپا بود.

با رنگی شدن تصاویر و رسیدن به دهه های 70، 80 و 90 میلادی، تیم هایی نظیر بایرن، آژاکس، لیورپول، یوونتوس و به خصوص میلان توانستند رئال را با تهدیدی جدی مواجه سازند. همچنین در دهه 90 بارسلونا که هرگز موفق به کسب قهرمانی اروپا نشده بود، سرانجام توانست بر این طلسم غلبه کرد و با پیروزی 1-0 بر سامپدوریا در سال 1992 اولین قهرمانی خود را کسب کند.

تا قبل از سال 1998 که رئال پس از 32 سال بار دیگر قهرمان اروپا شد، میلان 5، لیورپول و آژاکس 4، بایرن 3 و یوونتوس نیز دو بار قهرمان اروپا شده بودند. در بین این تیم ها تنها دو قهرمانی میلان در عصر سیاه و سفید رقم خورده بود و دیگر تیم ها جام های خود را از دهه 70 به بعد کسب کرده بودند.

تا سال 1998 تقریبا قهرمانی های رئال در دهه 50 و 60 میلادی در دست فراموشی بود که میاتویچ با گل پیروزی بخش خود بر یوونتوس در آمستردام، رئال را یک بار دیگر به قله اروپا بازگرداند.

در دهه 90 بسیاری از هواداران بارسا به طعنه می گفتند که دیگر عصر رئال به اتمام رسیده و بارسا با قهرمانی های متوالی در لالیگا و نیز قهرمانی اروپا در سال 1992، حاکم مطلق فوتبال اسپانیا است اما در همان روزها رئال مادرید پاسخ طعنه ها را با کسب سه قهرمانی اروپا در 5 سال داد.

رئال سال های 98، 2000 و 2002 قهرمان اروپا شد تا تعداد جام هایش را از 6 به 9 افزایش دهد اما ورود رایکارد و سپس گواردیولا به بارسا یک بار دیگر موازنه ها را بر هم زد.

بارسا سال های 2006، 2009 و 2011 توانست سه قهرمانی دیگر را کسب کرده و از تعداد قهرمانی های رئال در دنیای رنگی پیشی بگیرد. رئال سال 2014 توانست تعداد قهرمانی هایش در عصر معاصر را به 4 رسانده و با بارسا برابر شود ولی آبی اناری ها سال 2015 یک بار دیگر از رئال پیش افتادند.

رئال اهل پاپس کشیدن نبود و سال گذشته در تعداد قهرمانی های معاصر با بارسا 5-5 مساوی شد و امشب یک فرصت تاریخی برای پیشی گرفتن از بارسلونا خواهد داشت: کسب ششمین قهرمانی در عصر معاصر یا دنیای رنگی که به منزله جلو زدن از تیم هایی چون میلان، بارسا، بایرن، لیورپول و آژاکس خواهد بود.

به این ترتیب رئال می تواند در تعداد قهرمانی های اروپا 12-5 از بارسا پیش افتاده و فاصله اش را به 7 افزایش دهد. نزدیک ترین تعقیب کننده رئال همچنان میلان با 7 عنوان قهرمانی است.

نویسنده : عباس بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1396 ساعت: 0:07
برچسب‌ها :

آخرین مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها