سپاهان 1- اس.خوزستان 1؛ رستگاری ویسی در نقش‌جهان!

ساخت وبلاگ
چکیده : سپاهان 1- اس.خوزستان 1؛ رستگاری ویسی در نقش‌جهان! دیدار تیم های سپاهان و است... با عنوان : سپاهان 1- اس.خوزستان 1؛ رستگاری ویسی در نقش‌جهان! بخوانید :
سپاهان 1- اس.خوزستان 1؛ رستگاری ویسی در نقش‌جهان!
سپاهان 1- اس.خوزستان 1؛ رستگاری ویسی در نقش‌جهان!

دیدار تیم های سپاهان و استقلال خوزستان در دقایق پایانی به تساوی کشیده شد و با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

به گزارش "توپ 90"، سپاهان در مسابقه ای که عملکرد خیلی خوبی داشت و موقعیت های زیادی را روی دروازه استقلال خوزستان پی ریزی کرد، نتوانست به برتری برسد. شاگردان زلاتکو کرانچار در بازی امروز بدشانس بودند که نتوانستند موقعیت های خود را به گل تبدیل کنند؛ اما بدشانسی بدتر تنها فرصت استقلال خوزستان در دقیقه 90 بود که تیم ویسی را به یک تساوی ارزشمند رساند!

هفته چهاردهم لیگ برتر/9 آذرماه 96/ ساعت 15:15
ورزشگاه نقش جهان اصفهان/ تماشاگر: حدود 10 هزار نفر
داور: روح الله شریفی/ کمک ها: سعید علی نژادیان و حسن انتظاری/ داور چهارم: علی میرغفاری 

سپاهان:
مهدی صدقیان، حسن جعفری، مهدی رحیمی،‌ سیاوش یزدانی، سعید آقایی، سرلک، علی کریمی، حسین‌پاپی(70-مهرداد محمدی)، جلال علی محمدی(87- شاهین ثاقبی)، مروان حسین(46- رضا میرزایی) و ساسان انصاری
سرمربی: زلاتکو کرانچار

استقلال خوزستان:
وحید شیخ‌ویسی، مهرداد پورابوالقاسم، موسی کولیبالی، محمدعلی فرامرزی، عقیل کعبی، میثم دورقی، حکیم نصاری، سعید زارع، یونس دلفی، طالب ریکانی(59- وحید نامداری) و جونیور مارینی(84- حسین صادقی)
سرمربی: عبدالله ویسی

شرح گل:


یک بر صفر سپاهان(جلال علی محمدی): در دقیقه 74 علی کریمی روی خط محوطه جریمه توپ ربایی عالی انجام داد و جلو رفت؛ او از گوشه محوطه توپ را به داخل شش قدم فرستاد و علی محمدی با یک بغل پای خوب دروازه استقلال خوزستان را گشود.

یک بر یک استقلال خوزستان(وحید نامداری): در دقیقه 90 تنها موقعیت تیم استقلال خوزستان را وحید نامداری به گل تبدیل کرد؛ در این صحنه روی اشتباه مدافعان سپاهان پاس عمقی کولی بالی به نامداری رسید و او در موقعیت تک به تک دروازه سپاهان را گشود.

شرح بازی:


سپاهان از ابتدای مسابقه بازی بهتری را به نمایش گذاشت؛ شاگردان کرانچار از دقایق اولیه حملات خود روی دروازه استقلال خوزستان را پی ریزی کردند و در این بین آبی پوشان خوزستانی چشم به ضدحملات دوخته بودند. سپاهانی ها در نیمه اول فرصت های زیادی را برای گلزنی روی حرکات علی کریمی و ساسان انصاری به دست آوردند اما بدشانس بودند. در این بین وحید شیخ ویسی نیز عملکرد خوبی داشت و چند فرصت سپاهان را خنثی کرد؛ ضمن اینکه دو بار در این نیمه تیر دروازه استقلال خوزستان به لرزه در آمد.


در نیمه دوم نیز سپاهان تیم برتر میدان بود؛ طلایی پوشان اصفهانی با ادامه دادن به بازی هجومی شان در پی رسیدن به گل بودند. حضور مهرداد محمدی در ترکیب سپاهان به جای مروان حسینی که روز خوبی نداشت، بر قدرت حملات افزود تا اینکه این تیم به گل برتری رسید. بعد از گل، سپاهانی ها محتاطانه تر به بازی دادند و دیگر خبری از حملات بی محابا نبود. با این حال آنها در اداره توپ موفق بودند تا اینکه در دقیقه 90 روی یک لحظه غفلت، استقلال خوزستان به گل رسید و بازی به تساوی کشیده شد.

دقایق حساس

دقیقه 2: ضربه حسین پاپی با پای چپ از کنار دروازه وحید شیخ ویسی عبور کرد.

دقیقه 7: ارسال کرنر روی دروازه استقلال خوزستان با ضربه سر علی کریمی همراه شد اما توپ به بیرون رفت.
دقیقه 12: ضربه ایستگاهی خوب حکیم نصاری بازیکن استقلال خوزستان را صدقیان عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه 16: ارسال حسن جعفری روی دروازه استقلال خوزستان با اشتباه پورابوالقاسم همراه شد و توپ جلوی مروان حسین افتاد اما او نتوانست ضربه نهایی را برای بازکردن دروازه بزند.

دقیقه 20: ضربه فوق العاده حسین پاپی به تیر دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد و به زمین برگشت.
دقیقه 25: ساسان انصاری با حرکتی زیبا به گوشه محوطه جریمه استقلال خوزستان رفت و توپ را به دهانه دروازه فرستاد اما هم تیمی هایش نتوانستند ضربه نهایی را بزنند.
دقیقه 27: ضربه خطرناک عقیل کعبی راهی به دروازه سپاهان پیدا نکرد و به بیرون رفت.

دقیقه 33: ضربه محکم جلال علی محمدی را وحید شیخ ویسی با مشت برگرداند.
دقیقه 35: وحید شیخ ویسی دروازه بان استقلال خوزستان در دو صحنه به زیبایی ناجی تیمش شد و نگذاشت ضربات ساسان انصاری و مروان حسین به ثمر بنشیند.
دقیقه 38: ضربه سر زیبای سیاوش یزدانی تیر افقی دروازه استقلال خوزستان را به لرزه در آورد.

دقیقه 53: ساسان انصاری توپ را عالی جلو برد و آن را به علی کریمی سپرد؛ هافبک ملی پوش سپاهان قصد داشت از پشت محوطه با ضربه ای فنی دروازه را باز کند اما توپش راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 63: برخورد عقیل کعبی با سیاوش یزدانی در محوطه جریمه استقلال خوزستان باعث سرنگونی دو بازیکن شد. در حالی که یزدانی اعتقاد به خطای پنالتی داشت، داور اعلام خطا به سود تیم اهوازی کرد.

دقیقه 69: حرکت تیمی خوب بازیکنان سپاهان به علی محمدی رسید؛ او در موقعیت تک به تک با شیخ ویسی توپ را به سینه دروازه بان استقلال خوزستان کوبید و کرنر گرفت.

دقیقه 81: ضربه خوب ساسان انصاری با اختلاف اندک از کنار دروازه استقلال خوزستان به اوت رفت.
دقیقه 83: حسن جعفری در حالی که می توانست با یک پاس به بیرون موقعیت بهتری ایجاد کند، خودش ضربه زد و شیخ ویسی توپ را گرفت.

بهترین بازیکن زمین(علی کریمی):


هافبک ملی پوش سپاهان در بازی امروز مقابل استقلال خوزستان پیروز اکثر جنگ های تن به تن در میانه زمین بود. کریمی با استفاده از قدرت توپ ربایی و تکنیک خود توانست حملات زیادی را از میانه زمین پی ریزی کند. او روی گل تیم سپاهان نیز بسیار تاثیرگذار بود و با حرکتی زیبا موقعیت فوق العاده ای را برای جلال علی محمدی فراهم کرد. کریمی روی ضربات ایستگاهی نیز خوب اضافه می شد و اگر خوش شانس بود می توانست خودش نیز گلزنی کند.

اتفاق ویژه؛ یک امتیاز با یک موقعیت!


استقلال خوزستان در بازی امروز به غیر از فرصتی که در دقیقه 90 به دست آورد و توانست گل تساوی را به ثمر برساند، هیچ فرصت گلزنی دیگری نداشت و به نوعی از یک موقعیت یک گل و یک امتیاز اندوخت.

در حاشیه


*در دقایق ابتدایی مسابقه کادرفنی استقلال خوزستان بازیکنان این تیم را به کنار زمین فراخواند و ثانیه هایی با آنها صحبت کرد که این موضوع باعث توقف چند دقیقه ای بازی شد.

*عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان با اعضای کادرفنی سپاهان برخورد بسیار گرمی داشت.
*برخی از بازیکنان سپاهان قبل از مسابقه به سمت عبدالله ویسی رفتند و با سرمربی سابق شان خوش و بش کردند.

* موسی کولیبالی، طالب ریکانی و فرید بهزادی کریمی از استقلال خوزستان به سمت نیمکت سپاهان رفتند.

اسخوزستان,رستگاری,نقشجهان,...
نویسنده : عباس بازدید : 8 تاريخ : جمعه 10 آذر 1396 ساعت: 10:01