مروری تاریخی به نتایج پرسپولیس-سپاهان | بلاگ

مروری تاریخی به نتایج پرسپولیس-سپاهان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مروری تاریخی به نتایج پرسپولیس-سپاهان

دو تیم پرسپولیس و سپاهان در شرایطی برابر هم صف آرایی می کنند که در تاریخ دیدارهای دو تیم آمار سرخپوشان برتر از طلایی پوشان است.

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس و سپاهان منفک شده از باشگاه منحل شده شاهین پیش از انقلاب تشکیل شدند و رفته رفته علیرغم هم خانواده بودن، یکی از مسابقات مهیج فوتبال ایران  را به خود اختصاص دادند.


این دو تیم تاکنون 66 بار برابر هم به میدان رفته اند که سهم پیروزی پرسپولیسی ها 22 بار و سپاهانی ها 17 بار بوده است؛ ضمن اینکه 27 مسابقه هم به تساوی انجامیده است. همچنین تاکنون ۱۵۴ گل در بازی‌های دو تیم زده شده است که ۷۰ گل سهم سپاهان و ۸۴ گل سهم پرسپولیس بوده است.


البته این مسابقات در سه سطح جام تخت جمشید که پیش از انقلاب برگزار می شد، لیگ آزادگان و در نهایت لیگ برتر انجام شده که در زیر به نتایج دو تیم در این رقابت ها می پردازیم.


جام تخت جمشید؛ برتری مطلق سرخپوشان


در رقابت های جام تخت جمشید دو تیم 8 بار برابر هم صف آرایی کردند که پرسپولیس با 4 پیروزی و 4 تساوی، برتری مطلق خود را به تیمی که تازه از هم منفک شده بودند، تحمیل کرد.


  لیگ آزادگان؛ بازگشت سپاهان


در رقابت های لیگ آزادگان دو تیم 14 بار برابر هم قرار گرفتند که 6 پیروزی سهم دو تیم شد و 8 مسابقه هم به تساوی انجامید.


لیگ برتر؛ باز هم تساوی


در لیگ برتر هم سرخپوشان و طلایی پوشان 32 بار با هم بازی کرده اند، که 12 پیروزی سهم هر یک از دو تیم و 8 تساوی حاصل کار آنها بوده است. باید تا فردا منتظر بمانیم و ببینیم که کدام تیم می تواند به پیروزی سیزدهم خود در لیگ برتر برسد و یا اینکه نهمین تساوی تاریخ برای آنها در مسابقات لیگ برتر رقم می خورد.


مروری بر آمارهای دو تیم در رقابت های لیگ آزادگان و لیگ برتر نشان می دهد که چقدر دیدار سپاهان و پرسپولیس نزدیک و غیرقابل پیش بینی است.

مروری,تاریخی,نتایج,پرسپولیسسپاهان,...
نویسنده : عباس بازدید : 0 تاريخ : چهارشنبه 29 شهريور 1396 ساعت: 22:04